Kariera

Wyjazdy team building – technika rozwoju pracowników

Marcin / Marzec 27, 2018

Ci, którzy chcą inwestować w ludzi, których zatrudniają, coraz częściej sięgają po najróżniejsze nieodpłatne gry i materiały szkoleniowe typu team building np na tej stronie: http://www.szkolenia-integracyjne.pl . Dostarczające takich materiałów firmy przeważnie też udzielają informacji o tym, w jaki sposób całość ma zostać przeprowadzona. Ale pomimo tego nie mają one wpływu na ostateczne rezultaty takich wyjazdów team building, ponieważ bardzo dużo będzie tu zależało od osoby, która zajmie się prowadzeniem.

Naprawdę niewiele takich narzędzi wymaga jakiś wielkich umiejętności, czytając instrukcję osoba dysponująca pewnymi umiejętnościami najczęściej powinna sobie poradzić prowadząc gry i szkolenia team building. Jednak w praktyce na trenerze zajmującym się szkoleniem wisi spora odpowiedzialność, gdyż powinien on w taki sposób wykorzystać materiały, aby zaspokojono wszystkie oczekiwania uczestników.

Sposoby prowadzenia szkoleń i gier i motywy podejmowania decyzji trenerów prowadzących szkolenia były przedmiotem wielu lat eksperymentów, które prowadził znany na całym świecie profesor Thiagarajan. Odkrył on między innymi, że jeżeli nawet na pierwszy rzut oka reakcje szkoleniowców event mają przypadkowy charakter, to jednak w decyzjach, które podejmowali dostrzec można pewne zależności.

Profesor na podstawie badań, które prowadził określił sześć ważnych punktów decyzyjnych, jakie mają za zadanie scharakteryzować wyzwania czekające przez szkoleniowcami. Raczej nie będzie specjalnych przeszkód, aby je zastosować, a mogą być użyte bez względu na okoliczności szkoleń. Thiagarajan podał je w postaci kompletu pytań, które należy zadać zanim ruszy się z wyjazdami integracyjnymi.

Jako pierwsze zagadnienie autor podaje elastyczność realizowanych warsztatów i tolerowanie ewentualnego naginania zasad, to w dużym stopniu jest uzależnione od tego, jaki styl pracy ma dana grupa. Warto chwilę się też pochylić nad tempem pracy. Można zdefiniować z góry określony czas u się go trzymać, a można także zwolnić tempo i zdecydować się na zmiany w harmonogramie.

Obszar o dużym znaczeniu, od jakiego w dużej mierze zależy sukces całego przedsięwzięcia, to skoncentrowanie się na wyznaczonych celach. Jeśli zespół powinien swoje zadania dokończyć, to należy się trzymać się tego dość stanowczo, także w ostatecznym podsumowaniu. Równocześnie zespół musi wiedzieć, że pełna odpowiedzialność za ten sukces będzie na nim spoczywać, tutaj pojawia się następny z decyzyjnych aspektów to znaczy kontrola.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *