Rynek pracy

Ukłon dla pracodawcy

Marcin / Styczeń 3, 2018
bezrobocie walka

Pomysłów na walkę z bezrobociem może być bez liku. W Urzędzie Pracy w Zabrzu między innymi wprowadzono w życie pomysł z dofinansowaniem albo też raczej możliwością dofinansowania wyposażenia stanowisk pracy w danym zakładzie pracy ze specjalnego funduszu urzędu pracy. Chodzi oczywiście o to, aby z tych środków były dofinansowane te stanowiska pracy, które zajmą osoby dotychczas pozostające w rejestrze osób bezrobotnych miejscowego Urzędu Pracy.

 

Niewątpliwie jest to bardzo dobry pomysł, aby zaktywizować nieco miejscowych pracodawców do zatrudniania osób. Może się to okazać prawdziwym strzałem w dziesiątkę, gdyż nawet, jeśli dana osoba bezrobotna nie sprawdzi się w danym zakładzie pracy, odejdzie z własnego wyboru lub też nie, to wyposażenie tego stanowiska pracy nie zniknie i tym samym dany przedsiębiorca będzie w zysku.

 

Oczywiście w tym aspekcie są pewne ograniczenia i sumy dofinansowania nie są kosmiczne, ale na pewno są to spore oszczędności dla określonego pracodawcy. Oczywiście również szans na to nie mają wszyscy, dlatego też odpowiedni wniosek należy złożyć jak najszybciej, aby mieć spore szanse na takie dofinansowanie. Wnioski takie można składać od 4 do 8 listopada bieżącego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *