Polska, Poradnik, Rynek pracy

Rynek otwarty na wszystkich pracowników

Marcin / Grudzień 5, 2017
niepełnosprawni szczecin praca

Szczecin jest jednym z tych miast w Polsce, które są otwarte na zatrudnianie osób z pewnym stopniem niepełnosprawności. Oczywiście nie chodzi o samo miasto, ale o przedsiębiorców działających na terenie miasta Szczecin. Nie ulega wątpliwości, że w całym kraju potrzeba jest, aby znalazły się miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych i to niekoniecznie tylko w zakładach pracy chronionej. Wróćmy jednak do tego Szczecina.

Specyfika stanowiska pracy

Jeśli bowiem mówimy o stanowiskach pracy dla osób niepełnosprawnych, to z pewnością nie w każdym miejscu i nie na każdym z tychże stanowisk, osoby niepełnosprawne mają szanse na to, aby znaleźć zatrudnienie. Jakie zatem, na jakie oferty pracy na terenie miasta Szczecin mogą aplikować osoby niepełnosprawne? Tych ofert na szczęście nie jest mało. W przeważającej większości tego typu oferty możemy znaleźć w handlu i ogólnie pojętą obsługą klienta. W sieci znajdziemy oferty sklepów, zakładów bukmacherskich i punktów usługowych.

Stanowiska dla niepełnosprawnych

Oczywiście charakter niepełnosprawności nie może przeszkadzać danej osobie na podjęcie danej pracy, ale zasadniczo wszystkie wymagania są ujęte w ofercie znajdującej się na określonej stronie internetowej czy też w prasie lokalnej. Poza pracą dla osoby niepełnosprawnej w ogólnie pojętym handlu, w ogłoszeniach możemy znaleźć ofertę dla informatyków czy też także dla osób posiadających zdolności manualne. Zasadniczo, więc każda z tych ofert pracy jest skierowana do osoby, która legitymuje się pewnym stopniem niepełnosprawności i posiada stosowne orzeczenie.

 

Należy zauważyć, że nie w każdym polskim mieście mamy do czynienia z dużą ilością ofert pracy skierowanych do osób niepełnosprawnych, a z pewnością jest to kwestia niezwykle ważna w naszym społeczeństwie. Szczecin na tle niektórych większych miast na pewno się wyróżnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *