Praca

Prace porządkowe po remontach – zajęcie dodatkowe, czy stała praca?

Marcin / Styczeń 9, 2018
oferty pracy sprzątanie

Po każdym remoncie jest dużo bałaganu. Pył, kurz, czasem śmieci, gruz, pochlapana farbą podłoga, brudne szyby – można wymieniać i wymieniać w nieskończoność. Nawet na remontowanych klatkach schodowych nie brakuje zanieczyszczeń, z którymi należałoby się uporać przed rozliczeniem się ze zleceniodawcą. Robotnicy budowlani, którzy przeprowadzają remont, nie zajmują się takimi czynnościami. Wolą zlecić to kobietom, które zajmą się tymi pracami fachowo. Czy taka oferta pracy to tylko dodatkowe zajęcie, czy może szansa na stałą pracę?

 

Praca w firmie sprzątającej

Firmy sprzątające zatrudniają wielu pracowników, głównie kobiet, które zajmują się porządkami w budynkach, poszczególnych pomieszczeniach i na zewnątrz. Firmy remontowo-budowlane współpracują z ekipami sprzątającymi, bo tylko one są w stanie zrobić porządek po każdym remoncie i budowie. Znają się na tym, posiadają specjalistyczne środki czystości i sprzęty. Dla osób, które pracują w takiej typowo sprzątającej firmie, praca ta może być stałym zajęciem. Zaś osoby, które współpracują bezpośrednio z firmami budowlanymi, zwykle wykonują te zadania sporadycznie, co traktują, jako pracę dorywczą.

 

Współpraca w oparciu o umowę zlecenie lub dzieło

Bezrobotni, którzy szukają jakiejkolwiek pracy, korzyści odniosą nawet z podjęcia pracy dodatkowej na podstawie umowy zlecenie lub dzieło. Takie zajęcie może być również traktowane dosłownie, jako dodatkowa forma zarobku. Tego rodzaju praca może nie jest pracą marzeń, ale na pewno przynoszącą dochody. Dlatego wielu ludzi w różnym wieku się na nią decyduje. A znaleźć to zajęcie można w serwisach ogłoszeniowych, portalach pracy i w agencjach zatrudnienia.

 

Prace porządkowe po remontach to ciężkie zajęcie, bo fizyczne. Szczególnie wykonywanie tych czynności na klatkach schodowych jest trudne. Jednak i taką pracę ktoś musi wykonywać, więc trzeba się z tym liczyć. Zarobki są różne. Niektóre firmy naprawdę całkiem dobrze płacą. Natomiast oczekują w zamian wykonania czynności na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *