Poradnik

Jak ubierać się do pracy?

Marcin / Styczeń 16, 2018

Miejsce wykonywanej pracy zobowiązuje między innymi do stosownego stroju, który wiadomo, nie jest ważniejszy od doświadczenia i umiejętności, ale też ma duże znaczenie. Przecież pracownik jest w pewnym sensie wizytówką firmy i musi ją odpowiednio reprezentować. W takim razie jak powinno się ubierać do pracy?

 

Kilka najważniejszych zasad ubioru

Osoba rozpoczynająca pracę musi przede wszystkim pamiętać o tym, że jej strój powinien być czysty i wyprasowany. Jeżeli chodzi o czystość, zwykle każdy ma tego świadomość. Kto by chciał chodzić w brudnych ubraniach. Z prasowaniem zaś bywa różnie. Niektórzy robią to powierzchownie, szybko. Powinni się wobec tego nieco bardziej do tej czynności przyłożyć. Nie można też zapominać o tym, aby strój idealnie się ze sobą komponował. Nie może być tak, że każdy element odzieży jest, jak to się popularnie nazywa „z innej parafii”. Kolejna ważna sprawa, to kolory. Powinny być stonowane. Tu sprawdzą się kolory naturalne, pastelowe. Trzeba zaś unikać kolorów jaskrawych. Strój musi być elegancki. Błędem w ubiorze jest zbyt mocne eksponowanie kobiecości. Dekolt, krótka spódnica czy sukienka, obcisłe leginsy. Takie osoby zwykle są postrzegane, jako niekompetentne, które chcą osiągnąć wysokie wyniki w pracy poprzez wygląd.

 

W co się ubierać?

Tam, gdzie jest wymagany formalny strój, kobieta może włożyć elegancką sukienkę, spódnicę, koszulę, bluzkę, żakiet. Elementy te dobrze jest poddawać różnorodnym kombinacjom, co zapewni różnorodność. W miejscach, w których nie wymaga się formalnego stroju, można założyć klasyczne jeansy i do tego bluzkę czy sweter. Do tego wszystkiego buty. Te powinny być głównie wygodne, pasujące do stroju.

 

Dobór odpowiedniego stroju właściwie nie jest prostą sprawą. Wymaga zaangażowania i pewnej wiedzy oraz choć minimalnych umiejętności. Trzeba cały czas pamiętać o tym, że pracownik reprezentuje firmę, w której pracuje. Musi więc wyglądać tak, jak nakazuje okoliczność. Jednak to nie problem. Niektórzy bardzo dobrze sobie z tym radzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *