Kariera

Gry szkoleniowe na imprezy korporacyjne

Marcin / Kwiecień 6, 2018

Problemy pojawiające się w życiu osobistym albo zawodowym, to coś, przed czym się nie ucieknie. Różni ludzie na różne sposoby sobie radzą z ich rozwiązywaniem, dużej grupie będzie to szło bez żadnych problemów, a innym wszystko przebiegnie w wolniejszym tempie. Bez problemów znajdzie się techniki umożliwiające to, żeby poznać różne podejścia do tych problemów, a także wyszukiwać w efektywny sposób jak najlepsze rozwiązania.

Z popularniejszych technik można wymienić gry strategiczne ( więcej: http://www.symulacje.edu.pl ), której założenia są oparte na koncentracji na istocie ludzkiej i jej chęciach stworzenia wynalazków rewolucjonizujących świat. Wykorzystanie w odpowiedni sposób symulacji menedżerskich jest możliwością na to, żeby dojść do rozwiązań, które wyróżniają się nieszablonowym podejściem. Technikę, która jest prezentowana można wykorzystywać w rozmaitych celach w biznesie, na przykład często zaczyna po niego sięgać HR.

W oparciu o dostępne statystyki blisko osiemdziesiąt procent osób na kierowniczych stanowiskach uznaje symulacje strategiczne za jeden z istotniejszych elementów w ich organizacji. Poza tym, w firmach, gdzie do zarządzania zasobami ludzkimi przykładana jest duża waga, ta właśnie metoda jest kilka razy częściej stosowana. Daje to możliwość, żeby spojrzeć z innej perspektywy na kandydatów chętnych do pracy, a co za tym idzie mieć możliwość optymalnego wyboru.

Podstawą przy technice gry szkoleniowej jest precyzyjna definicja problemu, wtedy do sukcesu będzie duży krok bliżej. Pierwsza kwestia, o którą należy zapytać, z jakiego powodu zmiana jest wymagana, a w drugim kroku jaki ma być zakres takich zmian. Aby pytanie trafiło do właściwych osób, konieczny będzie zespół doświadczonych ekspertów, najlepiej z mocno zróżnicowanymi kompetencjami.

Prezentowana metoda to przede wszystkim praca warsztatowa, tak więc grupa, którą się stworzy musi być dobrze poinformowana o problemie jaki jest do opracowania. Trzeba też dać możliwość wypowiedzenia się członkom o zagadnieniu, które się opracowuje. Każdy może całkowicie inaczej dostrzegać różne aspekty i szczegóły, a tym samym mieć inną wizję sposobów rozwiązania.

Omawiając dokładnie, jakie jest źródło problemów i w jakim kierunku będzie się podążać, trzeba włączyć w rozważania klienta. W przypadku działów personalnych jest to po prostu szukający pracy kandydat. Zadaniem całego zespołu jest wczucie się w jego oczekiwania i potrzeby, a następnie później pełna charakterystyka. Końcowy krok gry strategicznej, zajmujący najwięcej czasu to wymyślanie, i wybranie spośród znalezionych rozwiązań tego najbardziej odpowiedniego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *